Chcete být skutečně krásnou za každou cenu? I když své tělo díky kosmetice zatížíte denně až 512 druhy chemikálií?

2. listopadu 2012 v 22:27
Ráno vstanete, jdete si dát příjemnou spršku, příjemně voňavým šampónem si umyjete vlásy, na obličej si dáte denní pleťový krém, své tělo natřete tělovým mlékem, namalujete se, navoníte oblíbeným parfémem, na závěr přelakujete vlasy a před zrcadlem rychle ještě "naleskujete" ústa. Přece jde hlavně o to vypadat skvěle! Víte, ale jaké a kolik různých chemikálií tím na sebe nanášíte?

Výzkumy společnosti Bionsen prokázaly, že si žena během jednoho dne zatíží pleť až 515 různými chemikáliemi, přičemž nějaké z nich mohou být opravdu velice škodlivé. Společnost Bionsen dále potvrzuje, že za pouhý jeden den žena použije přes třináct různých kosmetických přípravků, z nichž každý obsahuje průměrně dvacet chemikálií včetně aditiv (aditiva josu různé přídavné látky používané v kosmetice i potravinách, na zlepšení vzhledu výrobku, barvy, chuti, vůně nebo konzervaci). Podle studie jsou to právě aditiva, která jsou spojována s rakovinou, kožními nemocemi, alergiemi či hormonálními potížemi.


Pojďme se tedy podívat na to, jaké a kolik různých chemikálií všelijaké kosmetické přípravky obsahují.

Šampón obsahuje v průměru až 35 chemikálií. Mezi nejvíce znepokojující pak patří laurylsíran sodný, tetrasodík a propylenglykol. Mezi eventuální vedlejší účinky patří podráždění, ale také možné poškození očí.

Lak na vlasy obsahuje v průměru 11 chemikálií jako například octinoxate. Lak na vlasy pak může způsobovat různá podráždění očí nosu a hrdla, alergie, hormonální poruchu v souvislosti se změnami v buněčné struktuře.

Oční stíny pak v průměru pojímají až 26 chemikálií, jako je například polyetylén terephthalate. Následky mohou být skutečně odstrašující. Je to rakovina, neplodnost, hormonální poruchy a poškození orgánů.

Tvářenka v průměru zahrnuje 16 chemikálií. Mezi nimi objevíme i etylparaben, metylparaben či propylparaben. Mezi vedlejšími účinky tak najdete možné objevení se kožní vyrážky, podráždění a hormonální poruchy.

Rtěnka na tom není o nic lépe. Řeknete si, obyčejná rtěnka. Takováto běžná rtěnka však průměrně obsahuje až 33 chemikálií. Jde například o polymetyl metakrylát. Mezi možné vedlejší účinky tak patří nejen různá podráždění, ale i tolik nebezpečná rakovina.

Make-up skýtá v průměru 24 různých chemikálií, mezi nimiž najdeme již zmíněný polymetyl metakrylát. Opět zde najdeme návaznost na rakovinu, alergie, v tomto případě nově také poruchy imunitního systému.


Deodorant, který v dnešní době používá většina z nás, obsahuje v průměru 15 nejrůznějších chemikálií. Jde například o isoporpyl myristate, aluminium a " pafémovou složku". Vedlejší účinky mohou mít za následky podrážděni pokožky, očí i plic, bolesti hlavy, nevolnost a dýchací potíže.

Tělové mléko v průměru pojímá až 32 nejrůznějších chemikálií. Mezi nejvíc znepokojující patří metylparaben, propylparaben, polyetylenglykol, který také mimo jiné můžeme najít v některých čistících přípravcích pro kuchyňské trouby. Vedle možného výskytu vyrážek najdeme mezi vedlejšími účinky také různá podráždění a hormonální poruchy.

V laku na nehty bychom v průměru našli 31 chemikálií. Nejvíc zneklidňující je phthalates. U něj vás pak může odstrašit například ztráta plodnosti nebo problémy s vývojem plodu.

A co parfémy? Pokud se denně voníte, překvapit a možná i znepokojit vás může i následující informace. Parfém totiž obsahuje v průměru na 250 chemikálií. Nejvíce znepokojující je pak benzaldehyd. Vedlejšími účinky jsou podráždění ústní dutiny, hrdla a očí, nevolnost a možné poškození ledvin.

Pokud používáte samoopalovací přípravky, natíráte si v průměru 22 chemikálií, jakými jsou etylparaben, metylparaben a propylparaben. A tak vám lahodná vlně parfému může způsobovat kožní vyrážky, podráždění a hormonální poruchy.

Mnoho z chemikálií obsažených v nejrůznějších kosmetických produktech, se nacházejí také v čistících přípravcích pro váš domov. A tak není divu, že se po jejich použití někomu objeví vyrážky, alergie, hormonální poruchy nebo dokonce problémy spojené s neplodností nebo dokonce mohou způsobit rakovinu. A tak tedy vážně platí motto, že pro krásu musíme trpět. Ale za jakou cenu?
P.S. je to pravdivé,ale kdyby jsme třeba nepoužívali takový deodorant,nebo parfém..............
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Expensive chanel